Создавајте дигитални DVD копии со WonderFox DVD Ripper Speedy

Во случај да сте дел од постарата генерација и DVD колекционер, тогаш сигурно сте помислиле дека не е лошо да се направи бекап на вашите драгоцени филмови и серии. Во тој случај, подгответе ги DVD-ата и инсталирајте си WonderFox DVD Ripper Speedy.

Со оваа апликација, значително го олеснувате процесот на создавање бекап на сите ваши DVD-а. По покренување на апликацијата, одберете го вашиот избор (source), кој може да биде DVD диск, но може да е и ISO слика, или пак DVD фолдер. По извршување на ваквата постапка, алатката автоматски ќе го пронајде главниот филм и ќе ви дозволи, доколку сакате, да го сечете видеото, да наметнувате најразлични ефекти, како и да местите или бришете преводи. На крај, го одбирате видео квалитетот и кликнувате на копчето Run за да алатката го направи соодветниот бекап.

Сево ова е супер, но не и тоа што алатката ви дозволува да го сочувате филмот само во MPG форматот. Доколку сакате пофлексибилни можности, потребно е да го купите DVD Ripper Pro. Или, да нè следите и понатаму затоа што секојдневно пишуваме за нови или слични софтверски апликации. Во меѓувреме, штом дојдовте до тука, си земаме за слобода да помислиме дека мора да сте страстен филмоман и дека не би било лошо да ја погледнете нашата листа од 5 најдобри Sci-fi филмови за 2018 и 10 најдобри Sci-Fi телевизиски серии за 2018.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

види ги сите огласи на kariera.it.mk