Sony одбележува 5 години PSVR со бесплатни игри за PS Plus претплатниците

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Како само времето лета! Во времетраење од пет години, PlayStation VR вроди над 500 игри, покажувајќи дека интересот за виртуелната реалност е исклучително висок и игра клучна улога кај повеќето гејмери.

Од сите PSVR игри за конзолата на Sony, како најомилени игри се истакнуваат следниве пет:

  • Rec Room
  • Beat Saber
  • PlayStation VR Worlds
  • The Elder Scrolls V: Skyrim VR
  • Resident Evil 7 biohazard

Со цел да се одбележи целиот настан соодветно, од Sony објаснија дека месецот ноември е одличен месец да се биде PS Plus претплатник. Имено, понудата од трите игри ќе биде проширена со уште три дополнителни PSVR игри. Тоа значи дека во ноември, PS Plus претплатниците ќе ја прошират нивната колекција со шест игри.

Во меѓувреме, се работи на PSVR 2, a доколку имате PS5 и сакате да го приклучите моментниот PSVR, ова се работи кои апсолутно морате да ги знаете.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk