Snapchat ќе наплаќа за персонализирани геофилтри

Добри вести за сите Snapchat корисници – сервисот сега ќе ви овозможи да креирате сопствени геофилтри за најразлични забави или настани. За жал, оваа можност нема да биде бесплатна, и ќе биде достапна на почеток во САД и В. Британија.

On-Demand Geofilters чини најмалку 5 долари на час, а се однесува за локациски простор кој зафаќа помеѓу 1.800 и 465.000 m2 за еден час. Колку е поголем просторот така услугата е поскапа. Цената на услугата зависи и од локацијата, па различни градови имаат различна цена. Причината што се наплаќаат филтрите е што Snapchat и покрај 100-те милиони корисници секојдневно, сепак има сериозни проблеми да прави пари. Оваа можност за додавање на геофилтер за родендени, забави и најразлични настани, можат сериозно да помогнат Snapchat да пронајде начин за финансирање.

Snapchat не нуди никаква помош околу креирањето на филтрите и нема никаква помош со дизајнот кои би можеле да го користите, иако можат да преземат некои од шаблоните и да се променат. Потоа треба да го испратите овие филтри назад и да почекате еден ден за нивно одобрување.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] идеја беше продажба на геофилтри за специфични прилики, сепак беше […]

ит кариера

Personal Programmer

Full Stack Java Developer

Matrix IT Global Services Macedonia

Technical Support

Personal Programmer

Assistant Recruiter

EVER NEAR DOO Skopje

Software Support Specialist

види ги сите огласи на kariera.it.mk