Следете го El Clasico во живо онлајн

Преносот на Алфа ТВ може да се следи на Zulu.mk или на web.maxtv.mk. Имате одлични стримови на Veetle или на myp2p.eu страната, каде може да се најдат куп разновидни стримови, од стримови на прелистувачот до стримови преку програми како Sopcast или TVU.

Имате и блогови во живо со статистика и од натпреварот. Го имате Goal.com и Eurosport, каде можат да се најдат коментари од експерти како тренерот на Арсенал, Арсен Венгер.

Не заборавајте на друштвените мрежи. Фудбалот се следи со пријателите, а со друштвените мрежи имате куп пријатели и фанови на двата тима со кои можете да дискутирате за шансите, за глумата, за кој е подобар, Меси или Роналдо, или пак да коментарите за вообичаените „намештаљки“ на судиите. Пример, имате група „До кога Барселона ќе ги учи Реал Мадрид како се игра фудбал :-D“ или македонска фан група на Реал Мадрид.

На Twitter пак го имате целиот свет кој што коментира за натпреварот користејќи го хаштагот #elclasico.


Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Преносот на Алфа ТВ може да се следи на Zulu.mk или на web.maxtv.mk. Имате одлични стримови на Veetle или на myp2p.eu страната, каде може да се најдат куп разновидни стримови, од стримови на прелистувачот до стримови преку програми како … link:myp2p.eu – Google Blog Search […]

види ги сите огласи на kariera.it.mk