Што кога машините ќе станат свесни за своето постоење? За среќа ниту еден уред или алгоритам досега не е доволно моќен за да се осознае, но и кога машините ќе станат свесни за својата околина луѓето нема да бидат подготвени. Kurzgesagt поставува интересни прашања на оваа тема, иако за жал не дава одговори.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk