Што ќе можеме да играме со Uplay+?

Гласините за претплатнички гејминг на игрите на Ubisoft произлезе дека се вистинити. Од септември, гејмерите имаат можност, за месечна претплата од 900 денари, да ги играат скоро сите игри на Ubisoft. Стотици игри во нивната ултимативна форма (со сезонски пропусници и сите додатоци) ќе се натпреваруваат за вашето внимание. Ubisoft ја објавија листата од игрите кои ќе можат да се играат во самиот почеток. Листата од игрите ќе биде подложна на промени и може да зависи и од територијалната поставеност на самиот корисник. Сите заинтересирани можат да започнат бесплатен пробен период од еден месец, но за уживање на таквата предност потребно е оставање детали од вашата кредитна картичка.

Сите игри вклучени во Uplay+:

Anno 1800 – Deluxe Edition
Anno 2205 – Ultimate Edition
Assassin’s Creed – Director’s Cut
Assassin’s Creed Brotherhood – Deluxe Edition
Assassin’s Creed Chronicles – China
Assassin’s Creed Chronicles – India
Assassin’s Creed Chronicles – Russia
Assassin’s Creed Freedom Cry – Standalone Edition
Assassin’s Creed II – Deluxe Edition
Assassin’s Creed III + Liberation Remastered
Assassin’s Creed IV Black Flag – Gold Edition
Assassin’s Creed Odyssey – Ultimate Edition*
Assassin’s Creed Origins – Gold Edition*
Assassin’s Creed Origins – Discovery Tour
Assassin’s Creed Revelations – Standard Edition
Assassin’s Creed Rogue – Deluxe Edition
Assassin’s Creed Syndicate – Gold Edition*
Assassin’s Creed Unity – Standard Edition
Beyond Good and Evil
Brothers in Arms: Earned In Blood
Brothers in Arms: Hells Highway
Brothers in Arms: Road to Hill 30
Child of Light
Cold Fear
Far Cry 2 – Fortune’s Edition
Far Cry 3 – Blood Dragon (Standalone)
Far Cry 3 – Deluxe Edition
Far Cry 4 – Gold Edition
Far Cry 5 – Gold Edition*
Far Cry New Dawn – Deluxe Edition
Far Cry Primal – Digital Apex Edition
Flashback Origin
For Honor – Marching Fire Edition
From Dust
Gods & Monsters (coming soon)
I Am Alive
Imperialism
Imperialism 2
Might & Magic IX
Might & Magic VII – For Blood And Honor
Might & Magic VIII -Day of the Destroyer
Might & Magic X Legacy – Deluxe Edition
Might & Magic: Heroes II – Gold Edition
Might & Magic: Heroes III – Complete Edition
Might & Magic: Heroes V – Standard Edition
Might & Magic: Heroes VI – Gold Edition
Might & Magic: Heroes VI – Shades of Darkness
Might & Magic: Heroes VII – Deluxe Edition
Might & Magic: Heroes VII – Trial by Fire
Monopoly PLUS
Ode
Panzer General 2
Panzer General 3D assault
POD Gold
Prince of Persia (2008)
Prince of Persia: The Forgotten Sands – Deluxe Edition
Prince of Persia: The Sands of Time
Prince of Persia: The Two Thrones
Prince of Persia: Warrior Within
Rayman 2
Rayman 3
Rayman Forever
Rayman Legends
Rayman Origins
Rayman Raving Rabbids
Silent Hunter 2
Silent Hunter 3
Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific – Gold Edition
Silent Hunter 5: Battle of the Atlantic – Gold Edition
South Park: The Fractured but Whole – Gold Edition
South Park: The Stick of Truth – Standard Edition
Speed Buster
Starlink – Digital Deluxe Starter Kit
Steep – X Games Gold Edition*
The Crew – Ultimate Edition*
The Crew 2 – Gold Edition*
The Settlers 1 – History Edition
The Settlers 2 – History Edition
The Settlers 3 – History Edition
The Settlers 4 – History Edition
The Settlers 5: Heritage of the Kings – History Edition
The Settlers 6: Rise of an Empire – History Edition
The Settlers 7: Paths to a Kingdom – History Edition
Tom Clancy’s EndWar
Tom Clancy’s Ghost Recon
Tom Clancy’s Ghost Recon Future Soldier – Deluxe Edition
Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands – Ultimate Edition*
Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint – Gold Edition (coming soon)
Tom Clancy’s Rainbow Six – Standard Edition
Tom Clancy’s Rainbow Six 3 – Gold Edition
Tom Clancy’s Rainbow Six: Lockdown
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – Ultimate Year Four Edition*
Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas
Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas II
Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine (coming soon)
Tom Clancy’s Splinter Cell
Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist – Deluxe Edition
Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory
Tom Clancy’s Splinter Cell Conviction – Deluxe Edition
Tom Clancy’s Splinter Cell Double Agent
Tom Clancy’s The Division – Gold Edition
Tom Clancy’s The Division 2 – Ultimate Edition
Trackmania Turbo
Transference – Uplay
Trials Evolution – Gold Edition
Trials Fusion – Standard Edition
Trials Rising – Gold Edition
Uno
Valiant Hearts
Warlords Battlecry
Warlords Battlecry 2
Watch_Dogs – Complete Edition
Watch_Dogs 2 – Gold Edition
Watch_Dogs Legion Ultimate Edition* (coming soon)
World In Conflict – Complete Edition
Zombi

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments