За да претстави дел од предностите на 5G мрежата, Samsung креираше „5G град“. Во целата зона покриеноста е со 5G, што овозможува куп IoT и паметни уреди да бидат постојано онлајн. За малку подлабок поглед во иднината, погледнете го видеото.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments