Samsung успеа во целост да покрие половина зграда со LED дисплеи. Површината на екранот е 81 х 20 метри или 1.630 m2. Резолуцијата на екранот е 7.840 х 1.952. Со своите димензии ова е најголема дигитална реклама со заоблени екрани направена досега.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments