Сајтови направени од чоколадо

во Веб, Свет

Се повеќе компании се свесни за потенцијалот на онлајн маркетингот и изнаоѓаат разни начини како да привлечат внимание на интернет корисниците, кои досега во неколку наврати докажаа дека се зависни да споделуваат забавни и интересни реклами, видеа, слики…

Размислувајќи на забавен и креативен начин, компанијата Whittaker од Нов Зеланд и португалската компанија Sagres Preta, и двете производители на чоколадни производи, решија своите сајтови да ги направат од… чоколадо. Да, добро прочитавте, од чоколадо. А како? Погледнете подолу…

(via JeannieJeannie)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments