Реакции oд Тwitter за израелскиот напад врз #flotilla

Според Израел пукано е врз нивните војници и активистите се поврзани со терористичката Хамас, додека многу организации, ЕУ и поединечни држави го осудија нападот.

Што се однесува до реакциите и мислењата на интернет корисниците на друштвените мрежи, огромен дел го критикуваат Израел поради непотребниот напад. Подолу е виџет од Тwitter пребарувањето на тагот #flotilla, а се користи и #freedomflotilla тагот за дискусија.


Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments