Првo видео од новиот BlackBerry телефон на допир

Avatar img-thumbnail img-circle

во Мобилни

Телефонот ќе работи на BlackBеrry 6.1 оперативниот систем кој има 3G, CDMA i Wi-Fi конективност.

Покрај видеото Boy Genious Report објави и слики од Torch 2 кој има дисплеј со 640×480 пиксели и има 1.2 GHz CPU кој работи на OS 6.1.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments