Пристигна Drupal 7

во Веб, Софтвер

Новиот Drupal 7 се развиваше над 3 години од голема заедница чиј резултат е поедноставно користењето на системот, во смисла на полесно конфигурирање и персонализирани полиња за различната содржина, полесно менаџирање на содржината, подостапни администраторски опции, подобрена поддршка за датабази и сега додавањето слики и фајлови е вградено во системот.

Drupal 7 Marketing Video from Jeff Robbins on Vimeo.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments