Приказната на Ричард Броунинг и како си направи одело за летање

Креирањето на нови изуми често е поврзано со обиди, неуспеси, падови и повторни обиди се до функционален прототип. Ништо поинаку не е ниту приказната на Ричард Браунинг која ја раскажа во својот TED говор. По куп неуспеси, конечно успеа да креира одело за летање.

Целата приказна и идните планови на г.  Браунинг и тимот со кој соработува, може да ја изгледате во видеото.

YouTube линк: https://www.youtube.com/watch?v=Q6U69HbAF9Y

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments