Претворете го вашиот телефон или таблет во скриена безбедносна камера со Haven

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Најевтините скриени безбедносни камери со дополнителни сензори знаат да чинат од 100 евра нагоре, но она што повеќето можеби не знаат е тоа дека можат да го претворат нивниот стар, паметен телефон во релативно корисна безбедносна камера.

Haven е нова безбедносна алатка која го претвора вашиот Android телефон или таблет во еден вид направа за надгледување. Haven ги користи сензорите на вашиот телефон, како тие за движење, звук, вибрации и светлина за да регистрира и снима видео и аудио фајлови кои можете да ги надгледувате преку шифрирани канали, како Тор.

Моментно, Haven е во бета верзија, но бележи доволно добро напредување за да може веднаш да се користи од оние кои се сомневаат дека некој им ги краде чорапите, а немаат никакви докази за тоа.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] на оваа тема и претходно ја фалевме апликацијата Haven која ви дозволува исто така да го претворите вашиот […]