Претворете ги вашите фотографии во слики од ренесансата со AI Gahuku

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Дали би сакале вашата фотографија да ја преточите во интересна слика која како да е направена во Златното Доба на уметноста? Во случај на потврден одговор, не губете повеќе време и упатете се на следниот линк.

Резултатите знаат да бидат навистина импресивни

AI Gahaku е проект на јапонски девелопер кој се вика Сато. Сато има создадено еден вид уметнички генератор, целосно напојуван од вештачка интелигенција. До крајниот резултат од вашето ремек дело доаѓате во четири чекори. Избирате фотографија од вашиот компјутер, чекате минутка да се процесира, одбирате некој од понудените филтри, и потоа ја преземате или споделувате сликата на социјалните мрежи.

Резултатите знаат да бидат и нешто што ни во сон не би го очекувале

Сато објаснува дека фотографиите кои ќе ги испратите на серверот автоматски ќе бидат избришани. Исто така, да напоменеме и дека транзицијата кон ренесансата е возможна само со фотографии од вашето лице, така да, доколку очекувавте трансформирање на предели, ќе останете со празни раце.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments