Претставен Mac OS X Lion

во Софтвер

Lion има најавени 250 нови опции и промени, меѓу кои можност за контрола со повеќе допири (multitouch gestures). За подобро такво искуство на допир сега апликациите се отвараат на цел екран кои ќе се менаџираат преку Mission Control, oпција за прегледување на сите отворени апликации оддеднаш.

Ќе има интегриран Mac App Store, за кој Apple вели дека станал број 1 веб продавница за купување на PC софтвер. Претставена е и AirDrop, P2P мрежа на Apple за пренос на податоци преку Wi-Fi. Lion има и нов Mail систем и auto-save опција.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk