Прецизен робот кој пишува и црта

AxiDraw V3 е робот кој пишува и црта со молив или пенкало. Оставањето на простор за додавање на средство за пишување по избор не е неопходно, но токму тоа го прави поинтересно. Видеото не е премногу долго, но е изненадувачки смирувачко и заразно.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments