Најверојатно веќе сте виделе некои од лавиринтите во весниците во кои треба да му помгнете на глувчето да дојде до сирењето. Видеото е кус преглед од натпревар одржан во Јапонија. Принципот е ист како со лавиринтот од весник. Креаторот треба да му помогне на глувчето да го пронајде патот до сирењето. Само што нема сирење, а глувчето е робот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk