Политички Facebook дуел

„Денес, прославуваме мал јубилеј,“ вели СДСМ објавувајќи текст дека Facebook профилот на Бранко Црвенковски достигна 25.000 фанови.

Неколку часа подоцна се јави и ВМРО ДПМНЕ со твит и линк до Facebook профилот на Никола Груевски.

Никола Груевски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ
http://www.facebook.com/pages/Nikola-Gruevski/10642907715?ref=ts http://fb.me/ES9mlbr9Thu Aug 12 09:00:17 via Facebook

Но што сега? прашува Јане Ѓорѓиоски – Рибаро на својот Facebook ѕид.

„Ај да комуницира директно со поддржувачите и да разберам некако, ама да се нема ни трошка лична интеракција на социјален медиум и да се величи тоа, е тотално депласирано!“ вели тој.

Иако друштвените мрежи нудат можност за креативна комуникација и интеракција, сепак македонските партии не го користат нивниот потенцијал. Исто како и во офлајн светот. Ниту СДСМ ниту ВМРО на своите „ценети“ Facebook профили немаат никаква комуникација со нивните фанови. Без комуникација страните стануваат само место каде и фановите ја искажуваат својата љубов спрема политичките лидери.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] as a hot topic in Macedonia expands to Facebook, notes [MKD] Viktor Arsovski of IT.com.mk, informing that major parties started caring about how many […]

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

Matrix IT Global Services Macedonia

Technical Support Specialist

види ги сите огласи на kariera.it.mk