Peek-a-Zoo ги учи најмладите за најразлични животни, емоции, активности и звуци

Peek-a-Zoo е една од ретките апликации која на забавен начин ги учи најмалите за различните животни и емоциите, изрази на лицето, акции, и звуци.

Предвидена за деца од предучилишна возраст, Peek-a-Zoo ќе проба да ги ангажира дечињата од 2 до 5 години да препознаваат најразлични животни и бројните емоции и активности. Апликацијата не само што се препорачува за подобар развој на децата, туку и за забавно и интерактивно прифаќање на англискиот јазик. За потребите на таквото нешто, имате на располагање бројни активности, мини игри, и jazz верзии на популарни песнички за деца.

Peek-a-Zoo е бесплатна за користење, но само од App Store и за iOS направите.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Dushko
Dushko
5 years ago

Koga ke pocnat da se pravat poveke aplikacii so makedonska podrska. Imam dete od 3 godini I neznae ubavo makedonski samo zatoa sto nema dovolno aplikacii na makedonski. Tie sto gi ima ne se zanimlivi (vizuelno) za razlika od ostanatite aplikacii koi sto se na angliski jazik I zatoa ne saka da gi igra makedonskite aplikacii. Mora da se prezemi nesto da imame sto poveke aplikacii na makedonski jazik.

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Software Developer

Gamblify

Game Artist

Matrix Global

Fullstack Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk