Новиот Windows Phone 7 доби позитивна критика

во Мобилни

Рецензиите се доста позитивни. Најголемото вниманиe го привлече новиот и интересен Metro интерфејс, кој е комплетно различен од конкурентите.

Подолу ќе најдете видеа за како изгледа Windows Phone 7 и што нуди, а рецензии за прототипот ќе најдете на ТеchCrunch, Engadget и Gizmodo.

Доколку сакате да се вклучите во дискусијата и да дознаете повеќе за мобилниот ОС на Microsoft ќе треба да се регистрирате на windowsphone7.com.

Од двете видеа се гледа комплетно новиот изглед, интеграцијата во реално време со друштвените мрежи што е доста истакнато на Windows Phone 7, без врска дали се работи за пораки, фотографија и видео, се може да се сподели со пријателите. Второто видео е интересниот изглед на Marketplace, пазарот за апликации кој како и ОС-от ќе се појави на есен. Инаку веќе е објавени бета верзијата на програмерскиот кит за креирање на апликации.

Кога сме кај апликациите Windows Phone 7 има Office апликација за разгледување документи со можност за соработка во реално време. Интересно е и разгледувањето на мејловите. Еве кратки видеа како тоа изгледа.

Според рецензиите и ова што може да се види Microsoft ќе има интересен продукт. Останува да видиме како тоа ќе функционира со хардверските производители, и секако како ќе им се допадне на корисниците.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
sonic producer
10 years ago

I’d constantly want to be update on new articles on this internet site , saved to fav! .

Bobbye Verges
10 years ago

Hm, Now i’m happy with this but nonetheless not thoroughly confident, thus i am about to research a little bit more.

zlateway
zlateway
11 years ago

конечно Microsoft да влезе во игра :)

ќе биде интересно :)

Aleksandar Tasevski
11 years ago

Браво за интерфејсот

види ги сите огласи на kariera.it.mk