Новиот MacBook Pro е малку полесен за сервисирање

во Хардвер

Кога уредите на Apple се во прашање вообичаено лепакот, уникатните штравчиња и малиот простор ги прават тешки за поправање. Причините делумно се од определбата на Apple да го смести хардверот во што е можно помало куќиште, но и желбата да го ограничи сервисирањето во своите сервиси.

iFixit имаше можност да го отвори и да даде оценка за можноста за сервисирање, но и да ѕирнеме како изгледа уредот одвнатре. Оценката од 4 е прилично ниска, иако главна причина за ова е немањето можност за замена и промена на RAM меморијата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Новиот MacBook Pro е малку &… appeared first on […]