Новиот MacBook Pro е малку полесен за сервисирање

Avatar img-thumbnail img-circle

во Хардвер

Кога уредите на Apple се во прашање вообичаено лепакот, уникатните штравчиња и малиот простор ги прават тешки за поправање. Причините делумно се од определбата на Apple да го смести хардверот во што е можно помало куќиште, но и желбата да го ограничи сервисирањето во своите сервиси.

iFixit имаше можност да го отвори и да даде оценка за можноста за сервисирање, но и да ѕирнеме како изгледа уредот одвнатре. Оценката од 4 е прилично ниска, иако главна причина за ова е немањето можност за замена и промена на RAM меморијата.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Новиот MacBook Pro е малку &… appeared first on […]