Нови уреди од Microsoft на 2 октомври

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Microsoft ќе претстави надградба на своите уреди на 2 октомври. На настанот на кој компанијата ќе ги претстави надградбите не се очекува нов уред туку само надградба на хардверот на постоечките уреди.

Веројатно Surface Laptop, Surface Pro и Surface Book 2 ќе добијат процесори од нова генерација. Само еден ден порано Intel ќе претстави нова генерација на процесори, но секако 9-та генерација на процесори нема да доаѓа во новите Surface уреди. Кандидат за надградба е и Surface Studio, а тука веќе може да биде претставена и надградба на графичките картички, вели Ars Technica. Засега, додека не дојде официјална потврда од Microsoft, станува збор единствено за претпоставки и шпекулации.

Очекувањата се дека најголема надградба ќе доживее најпопуларниот уред на компанијата Surface Pro. Microsoft подолго работи на редизајн на уредот, но најверојатно нема да биде достапен до следната година, јави Verge.

Недамна излезе и вест за нов преносен Surface уред кој би можел да ги замени Microsoft телефоните, но барем засега нема ниту шпекулации дека уредот ќе биде дел од претставените.

Настанот кој го организира Microsoft ќе биде во интересен период помеѓу претставувањата на новите уреди на Apple и Google. Apple својот настан го има оваа недела, а Google ќе ги претстави следните уреди на 9 октомври.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments