Неодамна бевме сведоци на полетувањето на Falcon Heavy, ракетата која за најмалку пари одлета во орбитата со најголем товар. Во ова видео еден од најинтересните научници денес, г. Нил Деграс Тајсон зборува за значењето на Falcon Heavy и Space X.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments