NightCorer е музички плеер со кој можете да ја менувате висината на тонот и темпото на песните

NightCorer е еден од ретките музички плеери кои покрај одлични можности за репродукција, се одликува и со уникатен елемент за модификација на песните.

Имено, како и секој друг плеер, така и NightCorer ќе ви дозволи да си ги слушате песните, но во кој било момент можете да ја менувате висината на тонот (pitch shift), како и темпото односно брзината на песните.

Со малку експериментирање, би можеле да се здобиете со резултати кои даваат интересни и освежувачки димензии на вашите омилени песни. Вака-променетите песни можете да си ги снимате и да ги слушате на кој било плеер.

NightCorer има едноставен интерфејс, а ги поддржува најчесто користените аудио формати како:

  • MP3
  • WMA
  • WAV
  • OGG

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments