Need for Speed World ќе е онлајн и бесплатна, но…

во Веб

World ќе е слична како и сите NFS игри, но бидејќи играта е онлајн, сега тркањето може да стане доста компетитивно меѓу другите играчи. Секако дека ќе има и тимска игра, a ќе има и мод за експлорација на градовите ширум светот.

Играчите ќе можат да го симнат клиентот и бесплатно да ги испробаат стазити и автомобилите и онлајн аспектот на играта до 10 левел. За да се стигне до 50тиот левел и од останата содржина ќе мора да купат виртуелни пари со реална вредност од 20 долари.

„ За откривање на содржината врзана со нивоата, играчите ќе треба да го купат стартниот пакет. Ова е еквивалент на кредити во Boost (виртуелна валута). Од тука, сите левели во играта и отклучувањата се достапни заедно со енџин за микро-трансакции за додатна содржина која може да се купи за да го забрза процесот на отклучувањето преку плаќање.“ вели Џес Абни, технички менаџер во ЕА.

Oва е супер бизнис модел на EA бидејќи има две предности. Првата предност е што ќе дозволи на луѓето да ја пробаат играта и секој кој е заинтересиран ќе може да си плати да продолжи. А кого не го интересира Need for Speed и адреналинското тркање? Втората предност е што нема да има пиратерија.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
6 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Горјан Јовановски

Лично да, како што кажува претходниот пост веќе ја нарачав :)
Само уште да не направија збрка со БЕТА кодовите ќе ја играв до сеа :/

Viktr Ars
11 years ago

btw Би ли платиле за World? Можеби е иста како MostWanted, не сум ја играл, но сум играл онлајн игри и играњето со други играчи е ftw! :) Можеби и ова ќе биде добро, велат има тимска игра.

NFS
NFS
11 years ago

OMG!!?!?!? ovaa e ista ko Most Wanted …..

Deni
Deni
11 years ago

Ova ti so magiite ti e kradena od edna igra koja se vika mid night club i toa 3 na trojkata go imase pred 8 godini mozda nesum siguren ama deka sum tezok gejmer mozam da vi potvrdam deka e kreadenooo toa

Горјан Јовановски

Само што ја нарачав, чекам BETA код па ќе споделам мислење :)

Nikola Networx Ilievski

Ова е како Most Wanted само online…

види ги сите огласи на kariera.it.mk