Не се филтрирам кога зборувам, вели Илон Маск

во Веб, Вести

Основачот на Tesla, Илон Маск вели дека не е проблемот што премалку го филтирира тоа што го кажува. „Проблем е  што воопшто немам филтри“, вели г. Маск. YouTube каналот Startup Division направи листа на најсмешни и најзабавни моменти од говорите на претприемачот. Без разлика дали објаснува за цената на патот до Марс или причините за доцнење на Model S, некои од одговорите се многу забавни.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments