Научете да креирате респонсивни веб-страници за 21 ден

Avatar img-thumbnail img-circle

во Совети

Во денешно време веројатно нема недостаток на бесплатни онлајн курсеви кои тврдат дека за неколку дена ќе ве научат како да креирате веб-страница. Курсот на Кевин Пауел не ве убедува дека ќе научите баш сè што мора да знаете. Сепак е одличен почеток за секој кој го интересира веб-дизајн. Фокус на курсот се респонсивни страници што веќе одамна е задолжително.

Курсот трае 21 ден и ова треба на секој кој го следи да му овозможи доволен период да повежба дел од лекциите. Лекциите се отклучуваат ден по ден. Па ако не сакате да чекате, може да го почнете курсот да почекате 21 ден, и потоа да го завршите наеднаш.

Видеата се куси и лесни за следење. Дополнително, на неколку денови има и предизвици во кои треба да го примените она што сте го научиле. Неколку дена по предизвикот се отклучува и решението. Потоа може да ги споредите вашето и решението од курсот. За сите кои сакаат да научат и повеќе, речиси секоја од лекциите доаѓа со дополнителни материјали.

Она што е подеднакво важно курсот не само што помага со креирање на респонсивен сајт, помага и со куп алатки кои се користат, како Figma или VS Code. Најважно, Кевин точно и детално објаснува што прави и зошто го подбира тоа решение во лекциите. Можеби малку полоша вест е дека за поефикасно следење се потребно основно познавање на HTML и CSS. Сепак ако заглавите иако Г. Пауел нема време да им одговори на сите кои ги следат неговите курсеви, ќе добиете пристап до голема „discord“-заедница која може да ви помогне со прашањата.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments