ИТ настан: Запознајте се со македонската Drupal заедница

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Image courtesy of Drupal Meetup Skopje

Оваа сабота, на 16 декември, во организација на Македонската друпал заедница ќе се одржи Drupal Meetup Skopje. Средбата ја организира Македонската drupal заедница, а целта е запознавање и дружење, но и разговор за новите трендови. Настанот ќе се одржи во просториите на Ceed Hub, учеството е бесплатно, но потребно е да се најавите.

Од неколку говорници ќe бидат покриени неколку теми, иако сè уште се работни на комплетната агенда за настанот. Секако, по предавањата ќе може да се дискутира на отворените теми и ќе може да се поставуваат прашања. Ова ќе биде одлична можност за помладите развивачи да им постават прашања на поискусните и да разрешат некои од дилемите кои ги имаат.

Настанот ќе биде искористен и за промоција на новиот веб-сајт на кој ќе може да се следат новостите на македонската друпал заедница, но и на заедницата од регионот.

Настанот е поддржан од iBorn.net и од Vox Teneo.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk