ИТ настан: Запознајте се со македонската Drupal заедница

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Image courtesy of Drupal Meetup Skopje

Оваа сабота, на 16 декември, во организација на Македонската друпал заедница ќе се одржи Drupal Meetup Skopje. Средбата ја организира Македонската drupal заедница, а целта е запознавање и дружење, но и разговор за новите трендови. Настанот ќе се одржи во просториите на Ceed Hub, учеството е бесплатно, но потребно е да се најавите.

Од неколку говорници ќe бидат покриени неколку теми, иако сè уште се работни на комплетната агенда за настанот. Секако, по предавањата ќе може да се дискутира на отворените теми и ќе може да се поставуваат прашања. Ова ќе биде одлична можност за помладите развивачи да им постават прашања на поискусните и да разрешат некои од дилемите кои ги имаат.

Настанот ќе биде искористен и за промоција на новиот веб-сајт на кој ќе може да се следат новостите на македонската друпал заедница, но и на заедницата од регионот.

Настанот е поддржан од iBorn.net и од Vox Teneo.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

Swiss Increasing Market Employability Program - IME

Open Call for ICT Expert (Full-Time Position)

види ги сите огласи на kariera.it.mk