ИТ Настан: I/O Extended 2017 со Web Factory

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК

Девелоперите од Web Factory и овој Google I/O не повикуваат на дружење. Пред една година започнаа со заедничко следење на Google I/O и Apple настаните, и оттогаш не пропуштиле ниту еден.

Оваа година настанот се одржува на 17 мај, а што се однесува до распоредот во просториите во Web Factory, тој останува ист. Започнува со запознавање и нетворкинг, за по презентациите да заврши со дружба и дискусии. Бројот на места за жал е лимитиран, па сите заинтересирани треба да го најават своето присуство.

Google I/O е настан кој се одржува секоја година и на кој компанијата ја презентира иднината на технологијата. Настанот е фокусиран на: Android, Google Chrome, Chrome OS, Google API и куп други развојни алатки и платформи. Секако Google I/O е најинтересен за девелоперите, но настанот е интересен и за сите кои ја сакаат технологијата.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk