ИТ настан: GG.mk финале на S02 пред публика во живо

во Останато

Подкастот за игри GG.mk се реши финалето на својата втора сезона да го организира пред жива публика, на 15-ти јуни во една од кино салите на Cineplex во Сити Мол. Што може да очекуваме? Најверојатно подкастот ќе продолжи со исто темпо да рецензира игри, само што овој пат најавуваат дружење со публиката, да чујат совети и сугестии и пофалби за својата успешна сезона на која собраа над 40.000 прегледи на YouTube, и стигнаа до 150.000 прегледи на Twitch на кој одат премиерите од емисијата.

Настанот е бесплатен за сите гејминг ентузијасти, но потребна е регистрација бидејќи местата се ограничени.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments