Наскоро ќе може да направите бекап на целиот компјутер на Google Drive

Avatar img-thumbnail img-circle

во feature, Вести

Од 28 јуни Google Drive ќе може да се користи за бекап и синхорнизација на целиот компјутер. Backup and Sync ќе овозможи можност за прикачување и чување на сите фајлови и слики на Google Drive. Backup and Sync е надградба на Google Drive for Mac/PC.

Image: Google

Алатката е пред се наменета за домашните корисници, на кој ќе им овозможи поголема безбедност на фајловите. Алатката не е за бизнис корисниците на кои компаниајта им советува да продолжат да го користат G-Suite. За бизнис корисниците Google го креираше Drive File Stream, алатка која овозможува пристап до огромни сетови на податоци без да заземаат простор на локалните дискови.

Корисниците на Backup and Sync ќе можат да одберат фолдери кои сакаат да ги заштитат. На бесплатните корисници ќе им бидат достапни 15GB простор за податоци.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments