Напредно создавање вебсајт, со BlueGriffon 3

Avatar img-thumbnail img-circle

во Софтвер

BlueGriffon не се истакнува само како напредна алатка за создавање сајтови, туку и како солиден едитор на EPUB, еден од најчесто користените формати за е-книги.

BlueGriffon црпи сила од енџинот за рендерирање на Firefox, а, со оглед на тоа дека ги подржува најновите веб технологии, лесно ви дозволува да скокате повеѓу WYSUWYG и Source прегледи. За дополнително усовршување на вашиот сајт, ги имате на располагање стандардните функции за уредување, овозможени преку интерфејс кој на прв поглед делува комплициран. Таквиот впечаток, меѓутоа, бледи по краткото првичното време на навикнување, кое е дополнително ослеснето со снаодливиот волшебник за создавање основни темплејти.

Најновата, трета верзија на BlueGriffon првенствено исправа проблеми кои се провлекуваа низ претходните верзии, но и успева да воведе неколку новитети, како дополнителни копчиња за бои и опција за криење или прикажување на повеќето ленти со алатки. Од друга страна, понапредните опции, како Responsive Design, се заклучени зад платежниот ѕид. Па така, основната верзија ќе ве чини 75 евра, а дозволата за EPUB верзијата ќе ве осиромаши за 195 евра.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments