Направете си ваши Google Street View панорами

во Веб, Свет

Направете си сам Street View, вели Google во најавата дека ги отвара мапите за краудсорсинг фотографии направени од корисници со Android телефон или DSLR фотоапарат. Новата опција за View заедницата дозволува во Google Maps да се додадат корисничките панорами од 360 степени од „омилените места“. Штом се поврзат фотографиите тие ќе бидат објавени на мапите, и луѓето ќе може да ги користат на начин како што се користи Street View. Дополнително, како со Street View, фотографиите, односно панорамите, ќе може да се ембедираат во сајтовите или да се искоратат за апликации креирани со Google Maps API.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk