Наместо секси жена на ChatRoulette, пред вас е демонска вирална кампања

Идејата за ваква реклама е навистина забавна. ChatRoulette е сервис за комуникација преку камера со комплетни странци. Корисниците го користат сервисот заради возбуда, да сретнат некој странец или да видат некој чудак и лудак (кои се честа појава на ChatRoulettе). Бидејќи сакаат возбуда и нешто чудно, тогаш хорор филм е перфектно нешто за нив, нели?

Добивај известувања
Извести ме за
guest
3 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
zlateway
zlateway
11 years ago

како љубител на хорорите, оваа кампања дефинитивно ме заинтересира да го гледам филмот :) премногу креативна и оригинална идеја!!! браво

@pastirot
11 years ago

И вие им помагате во виралната :) (треба да се измиски поубав збор) кампања

Viktr Ars
11 years ago
Reply to  @pastirot

ofc ја споделуваме идејата дека вакви креативни реклами имаат добар ефект