Најдобрите антивируси за 2010/2011-та

„Norton е во моментов врв, се инсталира за само 1 минута, прави надградувања на секои 5-15 минути (pulse updates), користи многу малку RAM, лесен е на системот и изграден е на база на многу напредна технологија/архитектура, од сите платени прозиводи антивируси и слично Norton е единствениот за кој што би платил т.е. во моментов веќе имам (лиценциран) платено и го користам во комбинација со Comodo firewall.“, вели Psyside.

Според Pipelin, Norton e доста подобрен, посебно „брзата инсталација и подигање на софтверот ме занеме. Не чекам повеќе како кај Kaspersky да ми се појави облаче ‘Еј чоек сега си безбеден терај’ после 1-2 мин. по појавување на мојот десктоп.“

… одличната дискусија за безбедноста, разните анти-вирус програми и совет за кој да користите продолжува на форумот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
11 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
1 year ago

metformin gestational diabetes

neurontin cost http://neu-ron-tin.com/

O_x
O_x
11 years ago

bravo pipelin ;D hehehe napreduvas :D dobro e :D

Kristijan
Kristijan
11 years ago

Јас мислам дека ЕСЕТ Смарт Секјурити 4 ништо не го менува

Alek
Alek
11 years ago

А што викате на ова : http://anti-virus-software-review.toptenreviews.c

Kobra
Kobra
11 years ago

Jas go koristam norton vekje 2 godini podobar od nego nema ne se ni oseka voopsto a si ja rabota svojata rabota podobro od drugite

Nikito
Nikito
11 years ago

Avira ne e neshto , avast ftw!

Kire
Kire
11 years ago

De bre lugje ovoj rekol norton i vie odma se zaletavte… Otvorete na google i procackajte da vidite sto ke pisuva.. Za mene pobrz i poefikasen od Avira Premium Security Suite (platena verzija) nema!!! pozz

Viktor
Viktor
11 years ago

Ima li nekoja free verzija na norton za koristenje?

Dejan Nekazuvam
11 years ago

norton 10+