Скот Галовеј најверојатно го одржа најдобриот TED говор оваа година. Професорот Скот Галовеј зборува за тоа како најголемите компании денес, Amazon, Apple, Facebook и Google манипулираат со корисниците. Во неверојатно забавен говор, г. Галовеј го објаснува успехот на секоја од овие компании.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments