Најавени вторите Red Bull Campus квалификации во Valorant

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Првите квалификации за Red Bull Campus Clutch Valorant натпреварите се зад нас. Во финалето се пласираа ENTiTY и Team Zelka.

Ако сакавте да учествувате, но не успеавте да се пријавите не очајувајте. Оваа недела со почеток од 17часот ќе се одржат вторите квалификации. Натпреварите се отворени за сите студентски тимови, но треба да бидат исполнети неколку услови.

  • Заинтересираните најпрво треба да оформат тим, но и ако не успеат да формираат тим можат да се приклучат како соло играчи на некој од постоечките тимови.
  • Тимовите мора да се составени од играчи постари од 18 години.
  • Максималниот број на играчи во тимот е 5.
  • Тимот мора да остане речиси непроменет низ сите фази на турнирот. Дозволена е промена на само еден играч, во било која фаза од турнирот.
  • За времетраењето на турнирот, играчите може да биде членови на само еден тим.
  • Заинтересираните може да се пријават ТУКА.

Red Bull Campus Clutch е прв глобален турнир за студенти во играта VALORANT. Учество во турнирот земаат повеќе од 50 земји, а се организираат повеќе од 300 настани за да се реализира истиот. Национални квалификации се одржуваат во сите 50 држави. Овие квалификации водат до националното финале.

Најдобриот студентски тим од нашата држава ќе добие пет Steelseries Arctis 1 слушалки како и пет Quick Medium падови за компјутерски глувчиња, и секако ќе не претставува на квалификациите на Светското првенство.

Доколку тимот успешно ги помине и квалификациите за Светското првенство, победата таму би се наградила со 20.000 евра и VIP искуство на Valorant Masters турнирот, велат организаторите.

Повеќе информации за турнирот може да пронајдете на следниот линк: https://redbullcampusclutch.com/

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk