Најголемиот рудник за крипто валута во Русија троши 4.5 МW електрична енергија секој час. Моќта на хаширање е 38 PH/s, што во август било доволно за 20 биткоини дневно.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments