Мozilla со додаток за Firefox кој снима видео и аудио

Avatar img-thumbnail img-circle

во Софтвер

Mozilla бара и начин за како тој додаток да се користи и за стримање во живо.

Mozilla вели дека Rainbow ќе биде изработен „на отворено“ и кодот ќе биде достапен за сите. Раната алфа верзија на додатокот функционира само на Firefox верзии наменети само за тестирање за Mac.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments