МКД20 S01E20: Зошто Dark Souls 3 е одлична игра која ја мразите?

во гејминг, ИТ.МК

Зошто Dark Souls 3 ги дели гејмерите? Или си голем фан на играта или ја мразиш, велат дечките од MKD20, новиот подкаст за видеоигри. Третото продолжение на Dark Souls ги дели гејмерите кои продолжуваат да ја играат играта со фанатизам, или ја играат со нервоза, но сепак продолжуваат. „Секој гејмер треба да ја проба играта, иако не може да се објасни зошто е добра или лоша“, велат од подкастот. Покрај Dark Souls, се рецензираат Overwatch, WoW: Legion и DOOM 3.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk