Funny Or Die го претстави првиот VR филм, Miyubi. Филмот е приказна сместена во осумдесетите. Miyubi е робот кој е произведен во Јапонија. Неговата приказна започнува кога бизнисмен го купува како подарок за својот син.

Miyubi е приказна за застарувањето. Најверојатно најинтересниот дел од филмот се скриените делови кои може да ги „отклучи“ гледачот, но ова не е едноставно. Станува збор за експериментален филм, скриптирана комедија. Ова не значи дека нема холивудски ѕвезди. Во главна улога е Џеф Голдблум кој го игра креаторот на Miyubi.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments