Microsoft го претстави новиот Outlook

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Откако го претстави од поодамна, поточно од пред речиси една година, Microsoft конечно и објави кога излегува редизајнот на Outlook. Надградбите на Outlook започнуваат за неколку дена, со ова и официјално ќе биде достапен поедноставниот дизајн на платформата.

За сите кои се навикнати на сегашниот изглед или пак им е и повеќе од доволен за работа, ќе можат да го користат и понатаму. Поточно Microsoft ќе овозможи едноставна промена помеѓу едниот и другиот дизајн, со притискање на копче.

Како и неодамна со Skype, така и сега со Outlook, промените се направени за поедноставен интерфејс и користење на платформата. На прв поглед нема некоја нова функционалност, но дел од работите се преместени, па сега e поедноставно да се пронајдат.

Слични промени доаѓаат и за десктоп и за мобилната верзија. Дополнително, корисникот може да си креира верзија за своите потреби. Така може да додава и да отстранува работи од „рибонот“ што овозможува некаква персонализација на софтверот.

Промените први ќе ги забележат учесниците од Office Insider програмата. А потоа ќе излезат и за останатите корисници.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk