Lumos е првиот паметен шлем за велосипедисти кој може да го направи возењето значително побезбедно. Уредот доаѓа со светла кои го прават велосипедистот лесно забележлив. Предно светло за осветлување, задно стоп светло и лев  и десен трепкач. Кацигата е составена од два дела: самата кацига и дополнителен дел со кој се управува со трепкачите. Кацигата доаѓа со апликација преку која се надгледува состојбата со батеријата.

Lumos e Kickstarter проект, кампањата заврши во јули, а веќе започна испораката на првите кациги.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Melon, part of Kin+Carta

React Developer

Matrix IT Global Services Macedonia

Backend Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk