Lich King пристига во Гоблин, HearthStone сезоната почнува на 2 септември

Avatar img-thumbnail img-circle

во гејминг, ИТ.МК

Гоблин го најави првиот турнир со новата експанзија на HearthStone, Knights of Frozen Throne. Нема подобар начин за прослава и дружење од одржување на последниот турнир пред почетокот на школската година.

Сите љубители на играта кои се заинтересирани за турнирот можат уште сега да се пријават на имејл адресата на Гоблин ([email protected]). Во пораката треба да испратат име, презиме и battletag.

Што се однесува до турнирот, веќе вообичаено, секој учесник доаѓа со сопствен компјутер, таблет или телефон. Натпреварите се подобар од 3, по една победа со секој од дековите. За учество се плаќа 100 денари, а овие средства потоа се прераспределуваат на победниците, и тоа:

  • 1 место: 40 % store credit од вкупното учество + Thrall Funko Pop!
  • 2 место: 20 % store credit од вкупното учество
  • 3 место: 10 % store credit од вкупното учество
  • 4 место: 10 % store credit од вкупното учество

Освен овие награди ќе има и дополнителни награди за учесниците, кои се доделуваат по случен избор. Настанот е дел од Hearthstone лигата.

Турнирот се одржува на 2 септември од 14;00 часот во Гоблин. Повеќе податоци за турнирот може да пронајдете на нивната Facebook страницата.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments