Концепт мотор од Honda – еден од најинтересните уреди на CES 2017

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести, Хардвер

Саемот на технологија и електроника CES имаше куп интересни презентации на уреди и хардвер. Новиот концепт на Honda за мотор кој му помага на возачот да оддржува рамнотежа е само една од поинтересните презентации… Моторот може и да го следи сопственикот додека се движи пеш, па дури и да се паркира.

Технологијата која се користи за балансирање на моторот не е базирана на жироскоп за исправање, туку се темели на Uni-cub. Засега, нема официјална најава за првите модели на Honda мотори кои ќе го користат асистентот, но се очекува во блиска иднина Honda да го направи овој избор.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk