На Израел отпаѓа една петтина од приватните инвестици во сајбер безбедноста. Можеби токму поради ова не ни треба да не изнанадува што Израел е лидер на ова поле. За повеќе податоци погледнете го видеото од Vice.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments