Кога ќе ми пристигне автобусот? Лондончаните дознаваат од Twitter бот

во Друштвени мрежи, Свет

When’s My Bus е Twiter бот коj автоматски одговара на прашања од твитерџиите кога ќе пристигне автобусот на станицата најблиску до корисникот.

Генијалната идеја на Крис Апелгејт е неверојатно корисна за лондончаните кои треба само да му испратат порака на @Whensmyboss со локацијата, и ботот ќе одговори кој автобус најбрзо ќе пристигне на станицата најблиску од локацијата. Ботот одговора дури и ако корисникот не ја знае локацијата, односно реагира на спомената улица или друга локација.

За да биде овој бот уште покорисен, When’s My Buss одговара и на директна порака за тие корисници кои не сакаат да ја споделат локацијата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments