Хакирањето претставено на телевизија најчесто е потполно погрешно. Поради ова, а и со цел за подобра заштита, Motherboard работи на серијал со најдобите безбедносни истражувачи. Заедно сo експертите, во живо ќе може да видиме како се пробива заштитата на рутери и како да се заштитиме.

Ова е првото видео од серијалот, иако е навистина долго е интересно. Дел од објаснувањата се поврзани со објаснување на постапката и кодот, и можеби е потребно и некаково предзнаење.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments