Како ќе купуваме коли за 10 години

Avatar img-thumbnail img-circle

во Свет

Microsoft продолжува со наоѓање начини за примена на нивниот нов проект HoloLens во реалниот живот. Во ова видео, во соработка со Volvo, е презентирана потенцијалната употреба на HoloLens при купување на автомобил во следните неколку години.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments